Як фарбувати яйця на Великдень?

Як фарбувати яйця на Великдень?Як фарбувати яйця на Великдень?
Крашенка – один з головних великодніх символів. Фарбовані яйця святять у церкві, несуть на гостинець, яйцями розговляються. Сьогодні можна пофарбувати яйця в найвинахідливіші кольори – за допомогою порошкових барвників. Але крашанки по-старому, в цибулинні – куди більш здорова і душевна альтернатива барвникам з порошків.

Чим фарбувати яйця

Кожної фарби свій сенс: червоний – символ торжества життя над смертю, а також знак любові, жовтий – небесне благословення і урожай, зелений – життя і здоров’я, блакитний – чистота.

Як фарбувати яйця на Великдень цибулевим лушпинням
Підготуйте барвний розчин: лушпиння цибулі промийте, покладіть у каструлю, залийте холодною водою і поставте на повільний вогонь – варитися і віддавати фарбу. Час виварювання залежить від сорту цибулі, який дав лушпиння – від півгодини до години.

Як фарбувати яйця на Великдень цибулевим лушпиннямЯк фарбувати яйця на Великдень цибулевим лушпинням

Підготуйте яйця: відберіть однакового розміру, рівні, білого кольору, інакше фарба ляже нерівно і неяскраво. Також підготуйте матеріали та інструменти: капрон (для цього годяться банти або панчохи) наріжте на прямокутники зі сторонами приблизно 10×10 см, нитку складіть втричі, сформуйте джгутик довжиною близько 10 сантиметрів, краї зв’яжіть.

Забираємо лушпиння цибулі з каструлі і варимо яйця 20-30 хвилин.

Фарбуємо яйця на Великдень в зелений колір
Підготуйте зелень: знадобляться молоді листочки весняних трав і дерев, невеликого розміру, без зовнішніх вад, гарної форми. В нагоді стануть листя кімнатних рослин якщо не має ще листя на деревах.

Також завжди під рукою і завжди симпатично виглядають прості кріп і петрушка.

Фарбуємо яйця на Великдень в зелений колірФарбуємо яйця на Великдень в зелений колір

Зелень вимийте, ретельно обсушіть і розкладіть на блюдце, розсортувавши по виду листочків. До речі, квіти для такого фарбування не беруть: вони об’ємні, погано прилягають до яєць і дають нерівне фарбування.

Як зробити візерунковий малюнок на крашанках
Яйця заздалегідь вийміть з холодильника і дайте їм полежати при кімнатній температурі. Вимийте і обсушіть. Обережно візьміть яйце в руку, виберіть листочок, щільно притисніть його до яйця, розрівняйте, накрийте шматком капрону і, намагаючись, щоб листочок не сповз якомога щільніше обтягніть яйце.

Як зробити візерунковий малюнок на крашанкахЯк зробити візерунковий малюнок на крашанках

Щільно зав’яжіть край стрічками. Деякі господині не страждають з нарізуванням капрону на шматки – беруть цілу «ногу» панчохи, укладають яйце з зеленню, перекручують капрон навколо яйця (так, як це робиться при виробництві сосисок), кладуть наступне яйце – і так до кінця.

Фарбуємо яйця за допомогою цибулиння і воску
Цибулевий відвар процідіть, всипте ложку солі. Покладіть яйця в каструльку з відваром, так щоб рідина покривала їх, і варіть на слабкому вогні 10 хвилин з моменту закипання.

Фарбуємо яйця за допомогою цибулиння і воскуФарбуємо яйця за допомогою цибулиння і воску

Відвар можна і не проціджувати і укласти яйця просто на лушпиння, але тоді на яйцях утворюються розводи. За допомогою цибулиння можна фарбувати яйця і ще одним способом: зваріть яйця круто, накришить в гарячий відвар воску і, коли він стане плавитися, обертальними рухами закрутіть цей віск навколо яйця.

Прогрійте, не даючи кипіти, 10 хвилин, дайте охолонути. Зніміть віск – на яйці утворюються красиві розводи.

Натуральні барвники для крашанок

Синій колір дає відвар червонокачанної капусти і ложка оцту.

Рожевий – відвар буряка і ложка оцту.

Зелений – листя шпинату, кропиви.

Золотисто-жовтий – молоді березові листочки.

Отримати яйця від золотисто-жовтого до жовто-оранжевого можна, використовуючи куркуму.

Яскраво-червоний колір дає паприка.

Бежеві яйця дасть міцна кава.

Крім того, можна пофарбувати яйця в крапочку: обваляйте вологе яйце в рисі, оберніть шматком капрону або марлі, щільно увяжем і відваріть в цибулинні або іншому барвнику.

Як фарбувати яйця на ВеликденьЯк фарбувати яйця на Великдень