Як святкують Новий рік в Україні?

Як святкують Новий рік в УкраїніЯк святкують Новий рік в Україні
Новий рік – популярне та найдавніше свято, яке щорічно святкують у всіх країнах. Люди різної національності та релігійних переконань з нетерпінням чекають на це свято.

Як святкують Новий рік в Україні

Святкування Нового року в Україні має тривалу та непросту історію: наші прадіди святкували Новий рік у різний час – в березні, вересні та січні (у наші часи 2 рази в ніч на 1-ше та 14 січня).

На території України святкування Нового року 1 січня було введене російським царем Петром I в 1699 році.

Традиційна новорічна обрядовість українців – це зимові свята, серед яких за старим стилем виділяються 25 грудня (Різдво), 1 січня (Новий рік), 6 січня (Хрещення).

Вечір 31 грудня називали багатим або щедрим, та готували багатий святковий стіл.

Специфічними складовими традиційного українського новоріччя були величальні обходи й поздоровлення (щедрування, засівання), рітуальний обмін вечерею, обряди та ігри з масками (“Маланка”, “Коза”) та ін. Деякі з них широко побутують й донині.

Як святкували Новий рік в УкраїніЯк святкували Новий рік в Україні

В Україні традиційним святковим символом на Новий рік тривалий час була не зелена ялинка, а «дідух». Виготовляли його з кулів або з першого зажинкового снопа. Кільканадцять пучків, окремо обплетених соломинками, ув’язували в пишний вінок. Знизу робили розгалуження, щоб «дідух» міг стояти.

У світлиці дідух ставили напередодні багатої куті. Свою обрядову роль він виконував протягом усіх різдвяних свят.

Новий рік радісне свято особливо для дітей. Протягом двох тижнів по всій країні проходять численні розважальні заходи. Основна інтрига Нового року – подарунки дітям від Діда Мороза. Діти чекають з нетерпінням новорічного ранку, коли під ялинкою можна знайти безліч подарунків.

Де можна зустріти Новий рікДе можна зустріти Новий рік

Де можна зустріти Новий рік

Печери Тернополя: найдивніші гіпсові печери світу
Ідеальне місце зустрічі Нового року в Україні стане печера Млинки. Вечеря, яку вам належить протягнути на своїй спині не один кілометр, пробираючись по звивистих печерах, стане по-справжньому святковою і незабутньою.

Святкуємо на Говерлі
Зустрічаємо Новий рік в Україні в зимових черевиках, з прекрасними видами і на висоті 2061 м — на найвищій точці України горі Говерлі. Це свого роду досить екстремальна поїздка на Новий рік.

Такі святкування під силу кожній здоровій людині. А якщо вам ще й пощастить з погодою, то Новий рік вдасться на славу.

Царське святкування в замку
Якщо хочете на Новий рік в Україні відчувати себе королем, то вам пряма дорога у Львівську область в Олеський замок. Знаходиться замок у селищі Олесько в 74 км від Львова.

Тут можна відсвяткувати Новий рік дійсно «по-царськи». Уявіть собі, що ви зустрінете Новий рік у замку, який повністю зберіг інтер’єри 300-400-річної давності.

Страви до Нового року

У кожної господині Новорічний стіл завжди виходить особливим, страви на Новий рік повинні вразити рідних та гостей. До вашої уваги рецепти з фото для новорічного святкового столу.

Страви до Нового рокуСтрави до Нового року

Новорічні Салати

Переглянути овочеві новорічні салати

Переглянути м’ясні новорічні салати

Переглянути грибні новорічні салати