» » » Як святкують Новий рік в Україні?

Як святкують Новий рік в Україні?

Як святкують Новий рік в УкраїніЯк святкують Новий рік в Україні
Новий рік – популярне та найдавніше свято, яке щорічно святкують у всіх країнах. Люди різної національності та релігійних переконань з нетерпінням чекають на це свято.

Як святкують Новий рік в Україні


Святкування Нового року в Україні має тривалу та непросту історію: наші прадіди святкували Новий рік у різний час - в березні, вересні та січні (у наші часи 2 рази в ніч на 1-ше та 14 січня).

На території України святкування Нового року 1 січня було введене російським царем Петром I в 1699 році.

Традиційна новорічна обрядовість українців – це зимові свята, серед яких за старим стилем виділяються 25 грудня (Різдво), 1 січня (Новий рік), 6 січня (Хрещення).

Вечір 31 грудня називали багатим або щедрим, та готували багатий святковий стіл.

Специфічними складовими традиційного українського новоріччя були величальні обходи й поздоровлення (щедрування, засівання), рітуальний обмін вечерею, обряди та ігри з масками ("Маланка", "Коза") та ін. Деякі з них широко побутують й донині.

Як святкували Новий рік в УкраїніЯк святкували Новий рік в Україні


В Україні традиційним святковим символом на Новий рік тривалий час була не зелена ялинка, а «дідух». Виготовляли його з кулів або з першого зажинкового снопа. Кільканадцять пучків, окремо обплетених соломинками, ув'язували в пишний вінок. Знизу робили розгалуження, щоб «дідух» міг стояти.

У світлиці дідух ставили напередодні багатої куті. Свою обрядову роль він виконував протягом усіх різдвяних свят.

Новий рік радісне свято особливо для дітей. Протягом двох тижнів по всій країні проходять численні розважальні заходи. Основна інтрига Нового року - подарунки дітям від Діда Мороза. Діти чекають з нетерпінням новорічного ранку, коли під ялинкою можна знайти безліч подарунків.

Де можна зустріти Новий рікДе можна зустріти Новий рік


Де можна зустріти Новий рік


Печери Тернополя: найдивніші гіпсові печери світу
Ідеальне місце зустрічі Нового року в Україні стане печера Млинки. Вечеря, яку вам належить протягнути на своїй спині не один кілометр, пробираючись по звивистих печерах, стане по-справжньому святковою і незабутньою.

Святкуємо на Говерлі
Зустрічаємо Новий рік в Україні в зимових черевиках, з прекрасними видами і на висоті 2061 м — на найвищій точці України горі Говерлі. Це свого роду досить екстремальна поїздка на Новий рік.

Такі святкування під силу кожній здоровій людині. А якщо вам ще й пощастить з погодою, то Новий рік вдасться на славу.

Царське святкування в замку
Якщо хочете на Новий рік в Україні відчувати себе королем, то вам пряма дорога у Львівську область в Олеський замок. Знаходиться замок у селищі Олесько в 74 км від Львова.

Тут можна відсвяткувати Новий рік дійсно «по-царськи». Уявіть собі, що ви зустрінете Новий рік у замку, який повністю зберіг інтер’єри 300-400-річної давності.

Страви до Нового року


У кожної господині Новорічний стіл завжди виходить особливим, страви на Новий рік повинні вразити рідних та гостей. До вашої уваги рецепти з фото для новорічного святкового столу.

Страви до Нового рокуСтрави до Нового року


Новорічні Салати


Переглянути овочеві новорічні салати

Переглянути м'ясні новорічні салати

Переглянути грибні новорічні салати

Схожі рецепти

Новорічні салати 2016
Новорічні салати - зазвичай головна страва Новорічного меню. В 2016 році не обійтись без овочевих салатів з свіжою зеленню, салатів з фруктів - бо до нас прийде рік вогняної мавпи.
Новорічний салат «Мавпа» 2016 рік
Наш кулінарний сайт Рецепти страв хоче запропонувати вам прикрасити новорічний салат у вигляді Мавпи - символом 2016 року. За основу ми візьмемо рецепт салату олів'є - самого простого та смачного салату для цього свята.
Як оригінально прикрасити салат олів'є на Новий рік
Іноді можна почути думку, що від Олів'є на Новий рік багато хто вже втомився. Мовляв, скільки можна ставити на стіл цей звичний, традиційний і такий простий за складом інгредієнтів салат. Але новорічні традиції створювалися не для того, щоб від них можна було легко відмовлятися.
Традиційні страви на щедрий вечір
Згідно з традиціями, ввечері 13 січня вся родина збирається на святкову вечерю, який називають Щедрий вечір. Святковий стіл обов'язково повинен бути багатим, адже піст вже позаду. В цей вечір українці переважно готують різноманітні прості та традиційні страви. Щоб святкова вечеря вдалася треба
Різдво. Українська кухня
Світле свято, одне з найважливіших, добрих, чистих в році - це Різдво. Коли воно настає, навіть невіруючі люди відчувають на душі умиротворення і радість. Пропонуємо разом долучитися до цієї справи - нехай з кулінарної сторони.
Новорічне меню 2015. Страви на Новий рік 2015.
Новий рік - особливе свято, до якого ми готуємося задовго і з особливою ретельністю. І святкове новорічне меню 2015 складаємо завчасно, враховуючи не тільки смаки гостей, але і переваги Господині року.

0 комментарів

Напишіть "Рецепти страв" без кавичок
X
Зареєструватися/Вхід
Нагору