Що підготувати до Нового року заздалегідь?

Що підготувати до Нового рокуЩо підготувати до Нового року

До Нового року залишилося кілька тижнів. Часу, як здається, ще дуже багато. Але це, на жаль, ілюзія. Ви не помітите, як скоро доведеться різати олів’є і смажити качку в духовці.

Так що краще готуватися до цього свята заздалегідь. Хоча б закупити продукти до черг, пробок і подорожчань. Розбираємося, що можна запасти на свята за кілька тижнів до них.

Соління й маринади

Придбати солоні / мариновані огірки, помідори і гриби можна задовго до Нового року. Адже консервація зберігається всю зиму, а також є і у вас вдома. Тільки дивіться на термін придатності продукту і на прозорість розсолу. А вдома поставте банки в темне прохолодне місце до свята.

Ікра

Заводські баночки ікри можна купити заздалегідь, зазвичай термін придатності у них кілька місяців. Тільки маленький нюанс ікру потрібно відразу ж поставити в холодильник, вона не збережеться при кімнатній температурі. Якщо ви купили ікру на вагу, то можна її заморозити. На смакових якостях заморозка майже не позначається (якщо розморожувати потім за правилами, повільно), хоча корисні властивості ікри при заморожуванні, звичайно, губляться.

Консерви

Для приготування салату «Мімоза» необхідно купити баночку консервованого лосося, горошок для олів’є, кукурудзу, маслини. Все стане в нагоді до Нового року, і це можна вже купувати.

Цукерки і шоколад

Солодощі спокійно пролежать 1,5 місяця. Тільки їх потрібно зберігати правильно. Не кладіть шоколад в холодильник і біля батареї.

Алкогольні напої

Шампанське, горілка, коньяк, вино – основні кандидати на завчасну покупку. Тільки треба врахувати, що у горілки теж є термін придатності. Якщо якісь пляшки стоять у вас в барі давно – перевірте, може, вже варто з ними розлучитися.

Сирокопчені ковбаси

У палиці сухої ковбаси термін придатності 2 місяці. Тільки потрібно зберігати її в обгорткового паперу і в холодильнику.

Рослинна олія

Півтора місяці для рослинного масла – не термін. Тому вже можна запастися пляшечкою для замішування домашнього майонезу і смаження.

Червона морожена риба

У морозилці риба може зберігатися не все життя, а тільки близько місяця. Тому її ми купуємо за 4 тижні. Потім цю рибу можна буде розморозити (повільно) і засолити. А ось для запікання краще вибрати рибу охолоджену і купити її за тиждень до свята, не раніше.

Майонез

На пачках магазинного майонезу зазвичай написано: «Термін зберігання 30 днів *. Віримо і спокійно купуємо його за місяць до свята.

Заморожені качка і індичка

Морожена птиця легко пролежить місяць. Гусей, качок та індиків часто продають замороженими.
А ось якщо ви збираєтеся робити курку або щось зі свинини -яловичини, то краще купувати охолоджені продукти прямо перед святом.

Яйця

Вони придатні зазвичай місяць з дня запакування. Ось тільки вчорашніх яєць в магазинах майже ніколи немає, всі більше тритижневої давності. Якщо вам пощастило наштовхнутися на яйця, чий термін придатності закінчиться вже в 2017 році – треба брати. Тим більше що яйця – саме той продукт, що стабільно дорожчає до кожного свята.

Риба і м’ясо В вакуумній упаковці

Термін придатності продукту, запечатаного в заводській вакуум (зауважте, що саме в заводській, а не в коробочку, закриту плівкою, як роблять в магазині, – в ній нічого довго не збережеться) – 3 тижні.

Але врахуйте, що імпортні продукти в вакуумних упаковках зазвичай проходять всі етапи ветеринарного контролю, так що їх не потрібно купувати заздалегідь. Їх просто не можуть виготовити тиждень і менш назад і привезти до нас в країну. А ось наші м’ясо і рибу, особливо у відомого і хорошого виробника і постачальника, купити можна. Якщо термін їх придатності не закінчиться протягом 2 і більше тижнів.

Твердий сир

В обгортковому папері в холодильнику свіжий сир спокійно зберігається навіть місяць. Якщо тільки він не лежав кілька тижнів в магазині, як це часто буває. Тому для підстраховки ми не рекомендували б купувати сири задовго до свята. Але два тижні – цілком посильний термін.

Оселедець

Багато хто думає, що оселедець можна купити і за кілька тижнів до свята. Поспішаємо розчарувати: оселедець в розсолі зберігається днів 20. Тому краще її купувати не раніше ніж за 15 днів до Нового року і зберігати в холодильнику.

Ось ви дізнались які продукти можна купувати заздалегідь до Нового року.